Misjonsringen samlet til 80-års markering. Stengene til misjonsflaggene (bildet under) er laget av mannen til tidligere leder Astrid Lindland.
Misjonsringen Lillesand 80 år
Nesten på dagen 80 år etter at misjonsforeningen i Lillesand Frikirke ble stiftet 27. oktober 1946, samlet dagens medlemmer seg til markering onsdag 28. oktober.
– Misjonsflaggene måtte frem for anledningen, og på programmet stod blant annet en historisk gjennomgang ved dagens leder, Dorothea Ves
tøl. Blant det hun kunne fortelle var om den tiden da man samlet inn 20 kroner til misjonen, og herrene Tidemann Johansen og Sommersnes etter besøk i Lillesand kunne ta med seg pengene i kontanter, rett i lomma. Både summen og hvordan pengene sendes videre har endret seg på 80 år, forteller pastor i Lillesand Frikirke, Trine H Syvertsen.
Sangen som en av de tidligere lederne, Astrid Lindland, skrev til 50-årsjubileet ble tatt frem og sunget, som en av mange sanger som ble sunget denne kvelden.
– Det ble mimret, det ble samtalt om misjon både «ute» og «hjemme», men på spørsmålet «hvor er alle mennene i misjonsforeninger?» hadde ingen noe godt svar. Kvelden ble avsluttet med den sangen som alltid synges i misjonsringen: «Takk at du tok mine byrder», oppsummerer Syvertsen.